:)

:)

Malarz to człowiek, który maluje to, co sprzedaje.
Artysta to człowiek, który sprzedaje to, co maluje.

Pablo Picasso

sobota, 28 grudnia 2013

Baletnica

Większość z nas będąc dzieckiem próbowała artystycznych kroków jakie wykonują baletnice. Ja tak robiłam. Dziś mnie tknęło, by taką baletnicę wykonać,ale z drutu i papieru. Mam nadzieję,że się Wam spodoba i sami je wykonacie.
Mamy nadzieję, że będziecie mieli dużo zabawy podczas wykonywania ich!


Co nam będzie potrzebne:
  • drut (powinien być elastyczny)
  • 2 białe papierowe serwetki
  • chusteczki 
  • skrobia ziemniaczana lub klej PVA (rozcieńczone wodą)
  •  pędzelek
  • nożyczki
  • szczypce (do przycięcia drutu, jeśli mamy za długi)
  • biała nitka

Po pierwsze musimy stworzyć szkielet baletnicy. Musimy mieć dwa druty, najlepiej równej długości. Pierwszy będzie tułowiem oraz nogami, a druga część rękoma. 

  

Zwykłe chusteczki higieniczne drzemy na paski szerokości 1,5 cala (nie należy używać nożyczek), a  serwetki(dwie) dzielimy na warstwy. Jeśli serwetka jest wzorzysta, należy używać tylko białej warstwy.


Bierzemy szkielet z drutu i owijamy go z pasków papieru. Pędzelkiem rozcieramy po białej warstwie papieru  rozcieńczoną skrobię lub klej. 


Tak powstaje szkielet baletnicy


Czas na sukienkę. Tworzymy ją początkowo taj jak tworzy się śnieżynki.  Kwadratową serwetkę składamy na pół po przekątnej.Boki trójkąta składamy w 1/3 boku trójkąta.Na koniec składamy jeszcze na pół.



 Wybieramy właściwą długość sukni dla  baleriny i tniemy serwetkę zaokrąglając ją.


Zwijamy  uzyskany kawałek  w jednym z kierunków w celu otrzymaniu  fałdy. A następnie rozkładamy ją. Powstanie nam pofałdowane koło. Należy przygotować co najmniej dwa stroje dla jednej baletnicy.


Robimy  mały otwór w górnej części sukni i umieszczamy naszą sukienkę  na szkielecie.W tali baletnicy przywiązujemy nitką, aby ładnie rozkloszować suknię. Górną część sukni możemy posmarować naszą skrobią, "by przylegała do ciała". Ręce i nogi wyginamy. Nasza baletnica gotowa.


1 komentarz: